unsplash-image

 

 

 

 

O nas

NASZA HISTORIA

 

Od wielu lat aktywnie uczestniczymy w życiu społecznym i politycznym. Tworzymy zespół osób, którym bliskie są idee WOLNOŚCI, WŁASNOŚCI, SPRAWIEDLIWOŚCI i PATRIOTYZMU.

 

Zbigniew Jarząbek
Prezes

Niezależny przedsiębiorca. Od kilkunastu lat prowadzi rodzinną firmę produkującą i eksportującą na cały świat wyroby artystyczne. Od ponad 25 lat walczy o wolność gospodarczą w Polsce. Działał w ramach UPR, a następnie KNP (został wybrany jej Wiceprezesem). Ma doświadczenie samorządowe. W 2015 r. kandydował do Senatu RP wspierany przez wolnościowców (z KNP, KORWiN-WOLNOŚĆ, BRAUN),  narodowców (NARODOWCY RP) oraz ruchy obywatelskie (KUKIZ’15). Kandydat na Prezydenta Wrocławia w 2018 r. Fundator “Akademii Patriotów”. Współorganizator, odbywającego się w Sejmie RP, Forum Wolnościowego. Pomysłodawca i sponsor Nagrody Wolnościowej im. Fryderyka Bastiata, a także współsponsor Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.
 

Halszka Bielecka
Wiceprezes

Filolog, literaturoznawca. Działalność w organizacjach wolnościowych i patriotycznych. Wspieranie inicjatyw, służących integracji środowisk konserwatywno-liberalnych. Organizatorka i inicjatorka m.in. protestów przeciwko cenzurze Internetu.

 

Maciej Bojanowski
Wiceprezes

Przedsiębiorca, manager. Projektant systemów informatycznych. Wykształcenie wyższe inżynierskie na Politechnice Wrocławskiej. Od ponad 15 lat działa na rzecz idei koliberalnych. Były Wiceprezes UPR. Prowadził kampanię wyborczą Janusza Korwin-Mikke w wyborach uzupełniających do Senatu 2004 r. (18%). Twórca “Wolnościowego Program dla Wrocławia” w ramach kampanii prezydenckiej Zbigniewa Jarząbka. Były wydawca miesięcznika wolnościowego. Współtwórca “Akademii Patriotów”.

 

Dariusz Szumiło
Skarbnik

Prywatny przedsiębiorca. Od 30 lat prowadzi własne przedsiębiorstwa gospodarcze. Od kilkunastu lat aktywnie działa w organizacjach wolnościowych (UPR, KNP). Członek Rady Nadzorczej Fundacji Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwika von Misesa. Studiował Informatykę i Zarządzanie oraz Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Bogdan Diakowski
Sekretarz

Prawnik. Od ponad 15 lat aktywnie zaangażowany w działalność ruchów i organizacji konserwatywno-wolnościowych na terenie Wrocławia oraz w powiecie oławskim. Członek Zarządu Fundacji Akademia Patriotów, aktywnie wspierający działania oławskiej Fundacji Ku Korzeniom. Sygnatariusz Stowarzyszenia "Zdrowy Rozsądek".

 

Zapraszamy do współpracy

Lorem ipsum